aboudiutah aboudiutah
  • 03-06-2018
  • Mathematics
contestada

Jackson bought 3 pounds of candies for $9.75 What was the price of these candies in dollars per pound?

Respuesta :

tufftoritogon
tufftoritogon tufftoritogon
  • 04-06-2018
9.75 dollars divided by 3 pounds equals 3.25 per pound
Answer Link

Otras preguntas

Andrew Jackson thought of himself as the "president of the people," was he? What can you find in the career of Jackson that would support his assertion, and wha
what language do they speak in belgium
limiting reagent definition
c2d3 has a solubility product constant of 9.14×10−9. what is the molar solubility of c2d3?
Muhammad Ali conquered all of the following nations, except________. a. Sudan b. Arabia c. Syria d. Iran
how many tectonic plates are there
what time is it in jerusalem
volatile organic compounds
Which of the following is most likely the reason that the U.S. Constitution requires so many steps in the impeachment process?' The framers tried to discourage
sort the items according to whether they may be found only in free virus particles, only in uninfected host cells, or in both viruses and host cells.