zculwellpb8sqm
zculwellpb8sqm zculwellpb8sqm
  • 02-07-2018
  • Mathematics
contestada

At a hardware store, each wooden plank costs $3.57. How much do 12 planks cost?

Respuesta :

bayleecase2002
bayleecase2002 bayleecase2002
  • 02-07-2018
The answer would be $42.84

Because $3.57 · 12 = $42.84
Answer Link

Otras preguntas

Order these numbers from least to greatest. 3.8 , 4.728 , 3.8072 , 3.87
What is the significance of the 13th amendment in the us constitution answer.com?
Which of the following is not an example of a biological polymer a) blood serum's b) saliva's amylase c) table sugar (sucrose) d) glycerol
Proper breathing has to be learned because _____.
The 1961 attempt to invade Cuba at the Bay of Pigs was _______? A success A failure
Show that 9 x 2.8 is 25.2
12. According to the National Institute of Health, peripheral arterial disease (PAD) happens when there is a narrowing of the blood vessels outside of your hear
3. Health education is the key to making the nation happier. healthier. more wealthy. less healthy.
a brick has a length of 2 2/5 cm and a width of 4/5 cm and a height of 1 cm. how many 1/5 cm cubes can fit along the length of the brick
Find the volume of a cylinder that has a diameter of 8 feet and a height of 23 feet. use 3.14 for pi. round your answer to the nearest whole number