zculwellpb8sqm
zculwellpb8sqm zculwellpb8sqm
  • 03-07-2018
  • Mathematics
contestada

If each iTunes song costs $0.99 and Wade bought 24 songs, how much was the total cost?

Respuesta :

JorisHogenbirk JorisHogenbirk
  • 03-07-2018

[tex]24 \times 0.99 = 23.76[/tex]
Answer Link
bayleecase2002
bayleecase2002 bayleecase2002
  • 03-07-2018
The answer would be  $23.76
Because $0.99 · 24 = $23.76
Answer Link

Otras preguntas

What is the solution to the proportion? 12/15 = 8/x (Solve for x.) A. 10 B. 12 C. 9 D. 16
The synonym of around my back lane
How is science and technology related? a. Technology is a branch of natural science. b. Science is a branch of technology. c. Advances in science may lead to
The framework of government described in the Constitution of the United States (1787) most clearly shows the dissatisfaction of the founders with the (1) Albany
When is an atom unlikely to react and form chemical bonds?
Which action best illustrates the Cold War policy of containment? (1) participating in the Nuremberg trials (2) creating the North Atlantic Treaty Organization
Which of these people might have performed trephination in the Inca Empire? A. A farmer B. A lawyer C. A politician D. A doctor
Desertion was a problem in the South Vietnamese army. True or False
What is the area of the figure?
What is the approximate diameter of an inflated basketball? (1) 2 × 10^–2 m (3) 2 × 10^0 m (2) 2 × 10^–1 m (4) 2 × 10^1 m