izzquantumzz
izzquantumzz izzquantumzz
  • 03-07-2018
  • Mathematics
contestada

2 1/4 pounds of chocolate cost $9.00. What is the price per pound?

Respuesta :

Beastmodex4 Beastmodex4
  • 03-07-2018
4 dollars per pound.

Answer Link
meredith48034
meredith48034 meredith48034
  • 03-07-2018
9/2.25= $4 per pound is the answer to the question
Answer Link

Otras preguntas

simplify : 70e - 20e=
Are earthquakes scattered randomly around the earth
What Is a group of mussels called
$970 at 4 1/4% simple interest for 2 years
how do you say half brother and half sister in spanish
what are bubbling leaves and molten rock called from a volcano
What does (-9)^-2 mean?
What is 23 less than x?
What is the completely factored form of the expression 16x2 + 8x + 32?
The movie theater has 250 seats 225 seats were sold for the carriage showing what percent of seats are empty?