SweetieSmat
SweetieSmat SweetieSmat
  • 02-08-2018
  • Biology
contestada

Say it costs $2.25 to ride the T. If you ride 2 times a day for the month of July how much would you spend?

Respuesta :

vunderkid
vunderkid vunderkid
  • 02-08-2018

$2.25*31*2=139.5

You will spend $139.5 on July

Answer Link

Otras preguntas

Who led movements to establish the Republic of Turkey?
what is the equation with a slope of 0 that contains the points (8,-9)
is hair mousse a solied liqued or a gas and why ?
A sentence with the words drawbacks and counterpoint?
The area of a square game board is 144 sq. in. What is the length of one of the sides of the board?
3x^2-11x-4 divided by x-4
Cubing lets you _____ by helping to identify six perspectives or aspects of your topic.
You get a paycheck every 2 weeks your annual salary is $39,000. Can you get the same amount for each paycheck?explain why or why not
What is a reason that these data may be unreliable? It is information that is too old to be considered factual. It was found on the American Cancer Society web
A key message of “Frederick Douglass” is all human beings have a deep need for: A. love. B. logic. C. instinct. D. freedom.