monae40
monae40
02-10-2018
Mathematics
contestada
Need help ASAP with number 5
Respuesta :
Alaris
Alaris
02-10-2018
Costs would be nine dollars for the lemons and four dollars for the sugar ($-13.00). You end up losing only fifty cents throughout, so you would have had to sell (.5×25=12.50) 25 cups to pay for all but fifty cents.
Answer is 25 cups
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 73+ )
Otras preguntas
what unit is used to measure a car
does "pinto" have an accent mark?
Which of the following is measured using the Saffir-Simpson scale?
who was the ninth president
1. Which segment of the hypotenuse is adjacent to Line AB 3. Which similarity statement is true? 4. What is the value of x? 5. What is the value of x in the
8. What are the four major oceans?a. Eastern, Indian, Atlantic, and Pacificb. Atlantic, Pacific, Indian, and Antarcticc. Atlantic, Mediterranean, Pacificand Sou
William bradford was the first governor of the massachusetts bay colony. true false
what are the values of t and a?
Learning a second language improves children’s cognitive flexibility. a. true b. false
28 is 40% of what number?