micha67 micha67
  • 01-01-2019
  • Mathematics
contestada

the total cost C for g grams of igneous rock if each gram costs $3.81

Respuesta :

znk
znk znk
  • 01-01-2019

Answer:

C = 3.81g  

Step-by-step explanation:

If 1 g costs $3.81,

g g cost $3.81×g

The formula for the cost is

C = 3.81g

Answer Link

Otras preguntas

A family of four is going to the amusement park. Tickets normally cost $56.99 per person. The park is offering a deal where a package of four tickets costs $155
ECONOMICS Is Fair Trade Fair? (Please use your own words)
? I JUST DONT UNDERSTAND
Is the relation a function? Why or why not? O No, it is not a function. Every input has exactly one output o Yes, it is a function. Every input has exactly one
100 point and brainlist answer the question below
Evaluate the expression below using the order of operations. 12 + 9 x 4^2 divided (2 + 1)
A non-current asset was depreciated at the end of the first year of ownership using the straight-line method based on the following information. Cost $20 000 Wo
The first one is done and the options for number four are: w(2w+12)=160 2w^2+12w-260=0 2w^2+12w=260 w^2+6w-130=0
y+2=1/2(x+2) graph this equation!!
Choose a reasonable explanation to account for the differences. There may be more than one possible reason that makes sense, just select one of them. A. It is