lizziealex03 lizziealex03
  • 03-01-2019
  • Mathematics
contestada

If muffins cost 5.24 how much would 5 muffins cost

Respuesta :

kitamuragu
kitamuragu kitamuragu
  • 03-01-2019
5.24 x 5 = $26.2
5 Muffins would cost $26.2
Answer Link
wegnerkolmp2741o
wegnerkolmp2741o wegnerkolmp2741o
  • 03-01-2019

Answer:

$26.20

Step-by-step explanation:

If muffins cost $5.25, and we buy 5 muffins, multiply 5 by $5.24

5*5.24 = $26.20

Answer Link

Otras preguntas

The volume of a number cube is 27 cm cubed. What is the length of each side of the cube?PLS HELP​
Patti is using mental math to evaluate the expression (70 + 12.8 + 30) + 6.1. She recognizes that the expression will be easier to simplify if she can combine 7
What is the rule for the nth term of the arithmatic sequence given below: 5/2, 4, 11/2, 7,..……
How does the author develop their ideas throughout the course of the passage: The Great Migration
I need help I’ll give brainliest if you get it right
Find the slope and y-intercept value in 7x – 2y = –16.
Question 1 of 10 Which equation correctly relates mechanical energy, thermal energy, and total energy when there is friction present in a system? A. ME = Etotal
Do you think the song entitled dynamite of bts brainly.
What is the slope of the line and what does it mean in this situation (2,4) through (5, 10)
Brainliest for right answer :D