yinglinzhu yinglinzhu
  • 03-01-2019
  • Mathematics
contestada

Which is the better buy?
12 bars of soap for $10.00 or 5 bars of soap for $4.00

Respuesta :

mikewithhayde
mikewithhayde mikewithhayde
  • 03-01-2019

Answer:

12 bars of soap for $10.00, but actullay the are both the same. if u buy 5 bars of soap for $4.00 then the next time u buy 7 bars of soap, your are still using the same amount of money.

Step-by-step explanation:


Answer Link

Otras preguntas

what do you mean by price determination
what is 14 3/4 divide 25
Anyone mind helping me out!?
Question 8 Which of the following best describes the Western Front in WWI? No answer provided a. Stretched across France from the North Sea to the Swiss border.
4y=-3-x 7x-4y=43 elimination please help!!
In the table, finish each statement from the perspective of a hardliner and the perspective of a diplomacy advocate.TIP: Remember, as you fill out each column,
Please help I'm super confused For this project, you're assignment is to use what you've learned about the Vietnam War to write your own song regarding U.S. in
Tuesday, October 29,1929, otherwise known as Black Tuesday, signaled the beginning of the Great Depression. Question 1 options: True False.
Andrew's class took a field trip to the art museum. It took them 18 minutes to drive to the museum. They stayed at the museum for 1 hour and 59 minutes. When th
What is solfa notation in music?