jessies30 jessies30
  • 04-01-2019
  • Mathematics
contestada

Grapes cost $1.55 per pound. What equation is used to find c the total cost of p pounds of grapes?

Respuesta :

nika001
nika001 nika001
  • 04-01-2019
C=$1.55p

Is this what you need?
Hope this helps and hope you have a great day
Answer Link

Otras preguntas

5th grade pls help Cy bought a laptop computer, a printer, and a router. Cy used a $35 coupon to make the purchase. He wrote (1,415.00 + 277.50 + 44.95) - 35 to
How many different quantum states are possible if the principal quantum number is n = 4?
What happens when you put one hand in ice water and the other in warm water
A cell line that has acquired the ability to divide indefinitely is called:.
3 to the 2nd power plus 2 to the 3rd power
A scuba diver is what type of resource ? A. Natural resource (N) B. Human resource (H) C. Capital good (C).
What are the political econnomic and social consequences of first world war
What did the Pure Food and Drug Act force manufacturers to do with their products? A. grow only organic B. ensure foods were handled by union workers only C. pu
Write and solve an addition or subtraction equation to find the missing angle measure
will gen z make more money than previous generations?