MuntazerMehdi9746 MuntazerMehdi9746
  • 02-02-2019
  • Mathematics
contestada

A store sells 4 apples for $3 and 3 oranges for $4 if pete buys 12 apples and 12 oranges how much will it cost

Respuesta :

yialefi
yialefi yialefi
  • 03-02-2019
4 apples = $3
12 apples =$9

3 oranges=$4
12 oranges=$16

9+12=$21
Answer Link

Otras preguntas

Is it possible to list all of the multiples of 12? Explain
What demands did colonists in this region place on the American Indians who lived there?
What value is the 9s in 299?
What is k^2 multiplied by y^2
round 905154 to the nearest ten thousand
49,254 find value of 9
70.59 rounded to the nearest whole
If you're currently earning $9.25 per hour and you received a 4% increase, what would be your new hourly rate
Why is September 16 so important for Mexico
why is every number with a 5 in the ones place not prime