alemorachis49 alemorachis49
  • 04-02-2019
  • Mathematics
contestada

Haley buys 9 pounds of apples for $3. How many pounds of apples can she buy for $1?

Respuesta :

asdf334asdf334 asdf334asdf334
  • 04-02-2019

Answer:

3 pounds

Step-by-step explanation:

divide by 3 you get 3 pounds

Answer Link

Otras preguntas

Match the lines from Chaucer’s the Canterbury tales to the characters they describe?
Which type of wave appears to vibrant in place?
In past centuries, many people believed in a static Universe—one that had existed forever without changing much, and one that would continue forever more or les
An example of non renawble resources is ?
Congress is made up of two houses, the House of Representatives with 435 members and what other unit comprising of 100 members, or 2 members per state? The ___
Michael Kors built up a network of customers by selling clothes in a trendy NYC boutique. However, most people find that the best foundation for a design career
PART A: Which statement best expresses the central idea of the text? A. Scientists continue to study the plague’s spread through Europe in the 14th century beca
What does a scientist observe in a chemical's reaction rate?
What weather would create the smallest waves?
how should new ideas be handled in paragraphs​