juwaniiegang90
juwaniiegang90 juwaniiegang90
  • 04-03-2019
  • Mathematics
contestada

a cell phone plan offers 250 minutes each month for 15.00 dollars per month. what is the cost per minute when a person uses all 250 minutes in a month?

Respuesta :

VanessaBrooks
VanessaBrooks VanessaBrooks
  • 04-03-2019
It costs 0.06 cents each minute.

Explanation : $15/250 minutes = $0.06
Answer Link
tytybabes
tytybabes tytybabes
  • 11-03-2021

Answer: 0.06

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

1)what does Christmas mean to you? 2)How do you celebrate Christmas in Australia? 3)What countries celebrate Christmas? 3)What does Christmas mean to Chinese pe
Which is the Graph of 4x + 2y < 3 ?
Please help! Thank you ❤️
14. A recipe calls for % cup brown sugar for(each 2/3 cup white sugar. How many cups ofbrown sugar per cup of white sugar is this?(green)​
A ball of 0.900 kg slides horizontally over a frictionless surface and bumps into a heavy stone at a speed of 20.0 m / s. The ball returns with 70.0% of its in
how do we respire in our body​
Which effect did not result from southern Plains tribes surrendering in 1875? A They lost their tribal leaders. B. They lost their villages. They lost their maj
Find the perimeter of a square with side a. Are the perimeter of the square and the length of its side directly proportional quantities? Pls help. first and fas
Write an argument for arguing with people for learning online courses? Thesis is, Online learning has become one of the most popular ways of gaining access to a
3 11/16 into a decimal