babygurl71 babygurl71
  • 03-04-2019
  • Mathematics
contestada

Mr. Stanton bought 2.6 yards of fabric for $8.84. What was the cost per yard?
​

Respuesta :

LexiIsYourBestie
LexiIsYourBestie LexiIsYourBestie
  • 03-04-2019

It’s 3.4, but that’s what I think it is

Answer Link

Otras preguntas

PLEASE MATH HELP WILL GIVE BRAINLIEST!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! The coordinates of the vertices of △JKL are J(1, 4) , K(6, 4) , and L(1, 1) . The coordinates of the
The perimeter of the scalene triangle is 54.6 cm. Which equation can be used to find the value of b if side a measures 8.7 cm? 8.7 + b = 54.6 17.4 + b = 54.6 26
i will pronounce your name is best referred to as a poem of ___________ satire praise analysis sadness
Which form of compulsory labor was added to the english colonies in the americas?
if she has a mass of 45kg and is 25 meters high, what is her potential energy?
Which is NOT true of the U.S. Endangered Species Act
Which of these met levels best describes activity of vigorous intensity?
In a certain grocery store, strawberries cost $5.28 per pound ( 5.28 dollars/lb ). what is the cost per ounce?
What is 1 5/6 divided by 2 equal?
How could Thomas Paine's argument have been used to convince colonists to declare independence from Great Britain?