moniquekissable moniquekissable
  • 01-05-2019
  • Mathematics
contestada

Ms hall buys 8 plants for his garden each plant cost $5 the next day he buys a rose bush thst also cost $5 how much more do the 8 plants cost than rose bush

Respuesta :

ellisemma03 ellisemma03
  • 01-05-2019

They cost $35 more than the rose bush.

Answer Link

Otras preguntas

how do you say Avery in spanish.
What is the Lewis Dot Diagram of gold?
Which type of folk music is the most prevalent among different cultures?
What's 725/1000 in simplest form?
Explain how comparing 645 and 738 is different from comparing 645 and 649
How did feudalism help Germany?
Which of the following vocabulary words ends in a suffix that indicates it is an adjective a.imminent b.doggedness c.infallibility
why was frederick mueller ashamedbof his own father
Puerile : mature :: a. fraternal : brotherly b. uxorious : masculine c. innate : essential d. moribund : lively e. familial : marriageable
-x - 2 = -44 + 5 Not sure how to do this