thayley thayley
  • 03-05-2019
  • Mathematics
contestada

Pedro bought four packs of pencils for $19.96 how much did each pack cost

Respuesta :

zee5999 zee5999
  • 03-05-2019

Each pack would cost $4.99

Answer Link

Otras preguntas

Identify the following. Life on the ranch. fragment, simple sentence or complex sentence
reggie ate 31 raisns how many factor pairs dose 31 have is it a prime number or composite number
The factor pairs for 52
_____ is the amount of money available in the economy, including the money in your wallet and demand deposits. Inflation Money demand Money supply
Which part of the constitution established the legislative branch of the government
The word efflorescence means "a blossoming forth." Which does the word part escence mean? Select one of the options below as your answer: * a. flower * b. bring
Pregnant women can protect their fetus from developing fetal alcohol syndrome by not drinking alcohol during pregnancy.
Which sentence is a compound sentence? A. They stood and clapped as the maestro took a bow. B. Robert Frost wrote the famous poem “The Road Not Taken.” C. S
How does good experimental conclusion differ from an inference?
ASAP plzzz 16. How do the moon's phases depend on the relative position of the sun, moon, and the earth ??? 17. Describe both the Earth's rotation and it's