Seudónimo Seudónimo
  • 02-05-2016
  • Mathematics
contestada

Grapes were on sale for $0.92 per pound . If Jeff purchased 0.75 pounds , how much did he pay for the grapes ?

Respuesta :

alijean1
alijean1 alijean1
  • 02-05-2016
The answer would be $0.69 because that is 75% of .92
Answer Link

Otras preguntas

How many different types of transport tissues do plants have? A-1 B-2 C-3 D-4
The amount of gravitational force pulling two bodies together depends on two things: their _______ and the _______ between them.
The inverse of f(x)
How did Greek sculptures of figures differ from Egyptian and Roman ones? A. They were very sturdy, with arms and legs positioned close to the torso. B. They d
I need help solving it
A freight train is half a mile long. it travels at a speed of 60 mph. it comes to a tunnel that is 1 mile long. how long will it take the train to pass complete
what information is contained in the introduction of a cover letter
Which level comes just after atoms in the organization chart of living things? Cells Molecules Organs Tissues
A 0.025m radius toy top is spinning at a rate of 150rpm, what is the angular velocity? What is the linear velocity of the paint on the outside edge?
JAPANESE, PLEASE!!! Listed below is what my assignment instructs me to do. "it is time to make a recording for your teacher. Select two people that you can talk