RajhniRaxton RajhniRaxton
  • 04-09-2019
  • Mathematics
contestada

The peanuts cost 1.12 for 1 kilogram. How much does 7.4 kilograms cost​

Respuesta :

Sheyin
Sheyin Sheyin
  • 05-09-2019

Answer:

8.288 money

Step-by-step explanation:

1 kg --------> 1.12 cost

7.4 kg --------> 1.12*7.4

7.4 kg --------> 8.288 cost

Answer Link

Otras preguntas

how do you solve y=2/3x-1
How has insulin changed since it first was used to treat diabetes?
Tony rounded each of the numbers 154 and 145 to the nearest hundred. which choice correctly compares the rounded numbers?
Winter tides in the northern hemisphere tend to be larger than summer tides mainly because
What is the answer to (7k+8)(7k-6)
What role will robots play in our future?
3. To form the plural of a noun ending in s, sh, ch, or x, you should add
During which era did many people consider newer styles of music to be outrageous? 1.Classical period 2.Middle Ages 3.twentieth century 4. Renaissance
After European contact with the Americas, the Native American ideal of shared property often conflicted with the European ideal of A. self-awareness. B. self
if -5 and 3 are zero of a quadratic function and the "a" value is one,what is the "b" value in ax^2+bx+c