sinai59
sinai59 sinai59
  • 05-09-2019
  • Mathematics
contestada

Fred spends $3.15 on 4 1/2 pounds of peanuts. How much did he pay for each pound of peanuts

Respuesta :

meredith48034
meredith48034 meredith48034
  • 05-09-2019

Answer:

3.15/4.5 = .70 per pound of peanuts he paid for

Answer Link

Otras preguntas

Find the slope of the line containing the pair of points. (-1,-3) and (9,11)
The midpoint between (-1, -6) and (-6, 5)
A company produces two products, A and B. The sales volume for A is at least 80% of the total sales of both A and B. However, the company cannot sell more than
Write the coordinates of the vertices after a reflection across the x-axis.
According to Carnegie what two things shouldn't a rich person do with his fortune?
The _________ established laws as well as punishments for breaking the laws. a. Justinian Code b. Tang Legal Code c. Sharia Law d. Magna Carta
WHICH ANWESR IS IT HURRY
EASY MATH THAT I DON,T GET PLZ HELP QUICKLY​
The majority of the state of Mississippi most likely agrees with which statement?
Evaluate 2r (t – 1) ifr = 4 and t = 6