TKofically TKofically
  • 02-10-2019
  • Mathematics
contestada

Five apples cost $4.90 how much apples does each apple cost?

Respuesta :

FrozenWatermelon
FrozenWatermelon FrozenWatermelon
  • 02-10-2019

Answer: $0.98 per apple

Step-by-step explanation: 4.90 divided by 5

Answer Link

Otras preguntas

Please help me out please
I need help with this question please
Find the slope and y intercept In simplest form -7x-4y=-8
What is the answer to this please?
Help with this. ....
Which scenario would create a challenge for efficient global trade? A. surplus production capacity in a country B. unhealthy relations between countries C.
A hypothetical population includes 1 million men and 1 million women. Suppose that a sample of this population of 100 included 20 men and 80 women. Identify the
what type of artwork was common in the American colonies
When did oxygen levels start to decline from 35 percent down to today's levels? A. Before the Silurian period B. After the Triassic period C. During the
how is the oxidation state of a transition metal determined from the chemical formula ?