tontboldnkxjzjjz tontboldnkxjzjjz
  • 02-10-2019
  • Mathematics
contestada

Someone help need fast reply

Someone help need fast reply class=

Respuesta :

taater
taater taater
  • 02-10-2019

Answer:

I think your incorrect because 9÷60=0.15 so it costs $0.15 per minute

Hope this helps you out :)

Answer Link
Rohan11
Rohan11 Rohan11
  • 02-10-2019

Answer:

per minute is $9 divided by 60 minutes.

Answer Link

Otras preguntas

what is 3/4 of 1/2 of a pear
Which statement about rectangles and rhombuses is always true? A Both figures are squares. B Both figures are quadrilaterals. С Both figures have four right ang
Why does the definition of rational number state that b, the denominator of the rational number a/b, cannot equal 0?
There were 50 boys and 40 girls in the school choir last year. This year the boys increased by 12%, but the girls decreased by 5%. How many more people are in t
Please need the answer as fast as possible! 1/6 + 2/3​
Which equation represents "4 less than y"?A. y-4B. 4-yC. y/4D. 4/y
what food is traditionally eaten for luck in the southern u.s. on new year’s day?
Which expressions are equivalent? I. 6(a + 2) II. 6a + 12 III. 3(2a + 4) I and II only II and III only I and III only I, II, and III please i need the answer
when does university of maryland release early action decisions
Price of artwork is in a large box. Below the box are smaller boxes that contain money to artist and subtracted commission. Use the diagram to help you solve th