brie23460
brie23460 brie23460
  • 02-10-2019
  • Mathematics
contestada

Ribbon is sold at 3 yards for $6.33. Jackie bought 24 yards of ribbon for a project. How much did she pay?

Respuesta :

montanaherrera1984 montanaherrera1984
  • 02-10-2019

151.92

selling the twenty four yards at six dollars and thirty three cents 24 x 6.33 =

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following is the best procedure for making a lane change to the right? 1 point a. Check all sides for a safe gap in traffic, signal right, recheck
What is the sale price of this bed after the discount has been taken off the standard price?
· what is organisation structure? · what additional integrating mechanisms might be needed in the modern MNE? illustrate answer with examples where possible.
What would happen to the nervous system functions if all neurons were myelinated?
What is the sum of the factors? Two factors of -48 have a difference of 19. The factor with a greater absolute value is positive. 6 0 € 0-19 0-13 ОООО 16 Mark t
Identify the area of sector MOR in terms of π and rounded to the nearest hundredth.
what is the area of the figure below?
People with one copy of the allele that causes sickle cell anemia are called _______, while people with two copies of the allele have the disease.
Why should body temperature not be allowed to fluctuate too much? ​
A sample of a compound is found to consist of 0.44g H and 6.92g O what’s its formula