tonymartinez5687
tonymartinez5687 tonymartinez5687
  • 03-11-2019
  • Mathematics
contestada

a Grocer mixed nuts worth $4per kilogram with raisins worth $3.25 per kilogram to make 15 kg of a mixture worth $3.60 per kilogram how many kilograms of nuts were used

Respuesta :

BILLYPANDAMAN
BILLYPANDAMAN BILLYPANDAMAN
  • 05-11-2019

Answer: 23 kg of nits

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following is a financial benefit of being a college graduate?
By pairing the ringing of the bell with the presentation of meat, pavlov trained dogs to salivate to the sound of a bell even when no meat was presented. in thi
Kevin wants to keep his heart rate in his Target Heart Rate Zone while he exercises. He is exercising and his heart rate is too low right now. What can Kevin d
Which experiment can be used to find the pattern of field lines around a bar magnet
40 POINTS TO WHO DOES IT AND BRAINLIEST ANSWER 1. This branch of science deals with the study of the universe * 1 point astrology astronomy physics 2. Which p
The equation ​ yˆ=−5.131x2+31.821x−3.333 ​ approximates the number of people standing in line to catch a commuter train x hours after 5 a.m. What is the best es
Which graph shows the solution to the following system? y= 1/4x - 2
Scenario: As you walk into an empty class, you see a bag on the floor under the desk what will you do next
BEST ANSWER GETS TO BE BRAINLYEST!!!!! Solve the equation. 14 = t – 44 A. –30 B. 30 C. –58 D. 58
is the attitude an author expresses through words