sarazuaruano6882
sarazuaruano6882 sarazuaruano6882
  • 02-01-2020
  • Mathematics
contestada

you want to buy some noodles.a7-ounce package costs $2.59.a16-ounce package costs $5.60 a26-ounce package costs $9.88 which package is the best buy

Respuesta :

samanthabridges
samanthabridges samanthabridges
  • 02-01-2020

Answer: B. see photo for work.

Step-by-step explanation:

Ver imagen samanthabridges
Answer Link

Otras preguntas

Help me me please please
Dynamic explosives is trying to decide whether or not to launch a new product nationally. this represents a(n) ________________ decision.
A potential juror who worked with a litigant may likely be disqualified as a juror based on a challenge for cause
Classify the pair of angles 1 & 2
Ryan ordered a wallet for $28.92, a sweater for $35.81 and a watch for $99.24. He added $25.85 for tax, shipping and handling. What was the total cost of Ryan's
How did westward settlement and expansion impact Chinese and Irish immigrants?
You deposit $7,500 into an account. After 10 years, the account is worth $44,187.02. If the interest compounds quarterly, calculate the annual interest rate.
If f(x)=2x-1 And g(x) =3x which statement is true
He process of cellular respiration, which converts simple sugars such as glucose into co2 and water, is an example of _____.
Walter, Bill, and Tom want to decorate the multi-purpose room in school for a dance. It would take Walter and Bill 4 hours each to do the job and Tom alone coul