xzaviermontalbo2
xzaviermontalbo2 xzaviermontalbo2
  • 01-02-2020
  • Mathematics
contestada

the equation 6.32=k2 shows that buying 2 bags of apples would cost 6.32. how much is it for one bag

Respuesta :

ujoy64
ujoy64 ujoy64
  • 01-02-2020

Answer:

3.16

Step-by-step explanation:

You would divide the 6.32 by 2 to get the amount for one bag

Answer Link

Otras preguntas

What’s 4.5 inches into centimeters?
1.08 x 10^-3 in standard form?
How does hard rock mining work?
Based on what you have learned from playing NewsFeed Defenders, create a 3 to 5 step plan for checking out a post on social media for the next time you encounte
Raquel realizó un depósito en su cuenta bancaria, pero al llegar al banco se enteró que tenía un saldo negativo de C$2376,5. Si ella depositó C$3568,5, cuánto e
Which of the following best describes a central theme of the text
excerpt from “Solitude” by Henry David Thoreau This is a delicious evening, when the whole body is one sense, and imbibes delight through every pore. I go and c
The seat of the Spanish colonial government of Texas was at the settlement that became the city of _____.
A committee of three students met with the principal today and agreed that Rachel will report to the principal every $9$ days, Jessica every $12$ days, and Rich
Multiply 39.341 × 0.72 = _____ Numerical Answers Expected!