xzaviermontalbo2
xzaviermontalbo2 xzaviermontalbo2
  • 01-02-2020
  • Mathematics
contestada

an ice Cream truck driver determined he made 3.78 after selling 3 ice CREAM bars (using the equation y=kx) how much would earn if he sold 6 bars

Respuesta :

aliannacosta05
aliannacosta05 aliannacosta05
  • 01-02-2020
$3.78/3 bars = $1.26 per bar. $1.26 times 6 bars equals $7.56
Answer Link

Otras preguntas

Express the ratio as a fraction in simplest form 18:24
if two cites are 3 inches apart on a map how far would they be in real life ?
What probably causes water to have the highest specific heat of the substances listed above?
Which thick layer of the heart maintains its constant pulse?
The number of counties in state a and the number of counties in state b are consecutive even integers whose sum is 110110. if state a has more counties than sta
the function f has a domain of {1,3,5,7} and a range of {2,4,6}. could f be represented by {(1,2),(3,4),(5,6),(7,2)}? justify your answer.
I’m so confused need help of the height Or the light house
how have the leaders responded to rapid loss of coastal wetlands
What is the process of using the mouse to move or copy cells called?
Which side had an advantage in location of the war The Americans or the British