issajazination issajazination
  • 04-02-2020
  • Mathematics
contestada

it cost $45.75 for 5 apple pies. give the point of the unit rate

Respuesta :

nhorne11
nhorne11 nhorne11
  • 04-02-2020
It is $9.15 cents per pie
Answer Link
annagodoy7
annagodoy7 annagodoy7
  • 04-02-2020
45.75 divided by 5 = 9.15, each apple pie is $9.15
Answer Link

Otras preguntas

Number 1 and 3 please 8th grade science
When considering your financial situation, you should consider ——— A. Long-term goals B. Short-term goals C. Medium-term goals D. All of the above
Farid performed a chemistry experiment in which he divided 2/3 of a box of baking soda evenly among 4 bottles. He then added vinegar and water to each bottle to
The belief that a government has the right to make public policy is called ? A. Fuedalism B. Vassals C. Serfs D.legitimacy E.mercantilism
What role did the revolution playin in the US building the Panama Canal?
An airplane crashes at 40 degrees north and 60 degrees east. What letter would you travel to hunt and survivor ?
what types of things can exercise help you improve? why do you think this article is important for you? What do you think your teacher or an adult should learn
If a plumber earns 22 dollars per job. Then he goes to 3 jobs but in addition he gets paid 38 dollars an hour. If with those 3 jobs he earned more than 350 doll
ASAP PLEASE HELP if 100 sheets of paper cost $1.19, how much will 250 sheets cost?
What major life events happened to pablo Picasso?. Anyone knows