lamariousreeves333 lamariousreeves333
  • 01-04-2020
  • Mathematics
contestada

If Darnell can buy 10 cases of water for $30.00, how much would it cost for 15 cases

Respuesta :

jazeesims22 jazeesims22
  • 01-04-2020

Answer:$45

Step-by-step explanation:

divide 30 by 10 which equals 3 and then muliply that by 15

Answer Link

Otras preguntas

two inventions that made harvesting large wheat crops easier were the and​
9. A printer can print 500 copies in one minute. How many copies can be produced in 120 minutes?​
I need help with number 3, 4, 5, and 6. Please help me!
7. We live _____each other in the family. ​
What is the simplified expression for 74.707 78 070 071 07² 073
Which statements best describe the experiences of the Eastern Woodland Indians in North Carolina? ☑ They lived in settled villages where they farmed and hunted
Evaluate the expression when a=[tex] \frac{11 }{15} [/tex] and c=[tex] \frac{3 }{10} [/tex] -2c+a write your answer in simplest form ​
HELPPP!!!!!!!! What is the value of f(6)
A calculator which was bought for Rs.450,was sold at Rs.495.What was the gain percent?​
Which sentence explains why the Enlightenment was a direct challenge to existing authorities like the king or church leaders? SELECT AN ANSWER A.The Enlightenme