emaan99 emaan99
  • 02-04-2020
  • Mathematics
contestada

A shop sells fruit. Chen buys 2 apples and 3 bananas. He pays £2.35. How much is one banana.

Respuesta :

angelina200604 angelina200604
  • 02-04-2020

Answer:

45p a banana

Step-by-step explanation:

2+3=5

235/5=45

Answer Link
tarleyfrida120
tarleyfrida120 tarleyfrida120
  • 02-04-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

One banana cost 1.10

So the price for one banana cost 55p

Answer Link

Otras preguntas

Why Nutritrion matters?​
Two objects which have a total mass of 12.0 kg are placed adjacent to one another. The object on the left is 7.4 kg, and it pushed to the right with a force of
The countryside presents to drivers. A. great speeding opportunities B. perfectly maintained roads C. a different combination of unique hazards D. a different c
French I Grammar Questions
Which gland is called the emergency gland and helps the body adjust to stress?
55. If 3x = 4y, the value of (x + y)^2 : (x - y)^2 is:​
Three resistors, R1 = 10 Ω, R2 = 20 Ω and R3 = 30 Ω are connected in series to a 12 V battery. Find: a. The equivalent resistance of the circuit. b. The current
What is the mean absolute deviation of the following 8,9,9,,10,10,10,11,11,12,12,-2,13,13,13,13,14,14,16,17,17,18,18,18,18,20
Read and match each sentence with its correct indirect object for the blank. Match Term Definition Mónica, ?a ti ________ gustan las peras? A) nos A nosotros __
What happens if you have an extra chromosome?