swasberg4399 swasberg4399
  • 03-04-2020
  • Mathematics
contestada

Ryan bought 43 pounds of
apples for $0.75 per pound. How
much did he pay for the apples?​

Respuesta :

nathanbradshaw2004
nathanbradshaw2004 nathanbradshaw2004
  • 03-04-2020

Answer:32.25$

Step-by-step explanation:

0.75x43=32.25

Answer Link
mowreychris0
mowreychris0 mowreychris0
  • 03-04-2020

Answer:32.25

Step-by-step explanation:

For every pound there is $.75, so you just multiply them

Answer Link

Otras preguntas

Did I do this correctly?
maria's math test had 25 questions she got 84% correct how many did she get wrong
When was the first gasoline-powered American automobile made?
is the statement "line plots display individual data" true or false?
can yall please help me answer all these
New York began as a Dutch trading post a. True b. False
850 tens equals how many thousands
What is the value of the expression? -2/5 - 3/7 * 7/10 = A. -7/10 B. -1/3 C. 1/3 D. 7/10
Where Did Roman Audiences Enjoy Public Entertainment ?
__________ interest is interest that is applied a number of times during the term of a loan or investment.