diskahsaiwan
diskahsaiwan diskahsaiwan
  • 04-04-2020
  • English
contestada

Who is Apple (brand) trying to sell their product to? and why

Respuesta :

secretgirl36
secretgirl36 secretgirl36
  • 04-04-2020

Answer:

they want to get profit

Answer Link

Otras preguntas

Using the variables 'x' and 'y', write an equation for the situation. The ticket sales equaled $2242. Adult tickets $250 and student tickets cost $2.
students at a cooking school made a super sized rectangular pizza for a class party Lupita cut the pizza into 3 equal pieces then she cut each piece into three
If two figures have the same perimeter, they are congruent. True or false?
What challenges do you think would face a city divided like Berlin was?
What is the volume of the pyramid to the nearest whole unit? A. 1,134 yd^3 B. 567 yd^3 C. 378 yd^3 D. 284 yd^3
I NEED HELP ON QUESTION #4
Four-year-old darlene is looking around the kitchen for a snack when she finds a bottle of vitamins in a cupboard. they look just like the candies she got for h
How do you solve 90% of 20?
To preserve the life-saving materials in the Amazon basin, the Brazilian government is working to stop ____
A 9-pound bag of lollipops costs $12.04. What is the unit price, rounded to the nearest cent?