ayannasmith12 ayannasmith12
  • 04-04-2020
  • Mathematics
contestada

261 candy bars cost $87.

Respuesta :

eukalim
eukalim eukalim
  • 04-04-2020
A candy bar costs 0.33 cents rounded off to 2 decimal places. 261 was put in front of 87 to trick you.
Answer Link
laney3439
laney3439 laney3439
  • 04-04-2020
each candy bar costs about $0.33 because you divide the amount paid for the candy bars by number of candy bars
Answer Link

Otras preguntas

Why did Mirabeau B. Lamar send soldiers and settlers to the Santa Fe area?
Someone plz help me a full paragraph I will give brainliest
How many 3/4s are in 2? Draw a Diagram
A student cleaned their glassware with tap water (known to contain chloride ions). They then attempted to make a 0.020 M solution of silver nitrate from a stock
Which of the equations can be used to create the sequence below? −1,−5,−25,−125,...
Sectionalisn The Missouri Compromise States' Rights The Kansas-Nebraska Act The Election of 1860 . . . These topics would be most useful to a student who is wri
im like gonna be posting these because i been on this section since august
What circles are they talking about?
Select the correct symbol. 0.88 ? 0.178 A.
Could 8 be a solution? Why or why not? x2 = 49