emar3391
emar3391 emar3391
  • 01-05-2020
  • Mathematics
contestada

Q4:
A box of 3 tube lights costs $3.72. What is the cost per tube light?

Respuesta :

alexfeldman09 alexfeldman09
  • 01-05-2020

Answer:

1.24

Step-by-step explanation:

divide 3.72 by 3

Answer Link
skylar06hillier
skylar06hillier skylar06hillier
  • 01-05-2020

Answer:

$1.24

Step-by-step explanation

$3.72 divided by 3= 1.24

Answer Link

Otras preguntas

quiz 10 points about the heart
How many molecules of sucrose C12H22O11 are there in 454 grams of sucrose
What was constantinoples government
In a command economy, people are not free toA buy consumer goods.B work in factories.C make production or monetary choices.D receive an education.
List the sides of ΔRST in ascending order (shortest to longest) if: m∠R =x+28°, m∠S = 2x+16°, and m∠T = x+12
A man tries to push a box of mass 4 kg with a force of 5 N but the box remains stationary If the coefficient of static friction is 0.45, what is the value of th
number of chromosomes (not pairs)
What is the limitations of CV
complete the solution of the equation. find the value of y when x equals to 1 9x-5y=29
What are the solutions of the system? Solve by graphing. y = -x^2 - 3x + 2 y = -2x + 2