josephgarrett5373
josephgarrett5373 josephgarrett5373
  • 01-05-2020
  • Mathematics
contestada

Can some help me pleas I don’t know

Can some help me pleas I dont know class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-05-2020

Answer:

$0.78 for one bar

Step-by-step explanation:

2.34 divided by 3, is .78. that means the unit rate (how much for just one) is $0.78.

Answer Link

Otras preguntas

Why was central Canaan a challenging location in which to farm
When Occupational Safety and Health Act inspectors discover a hazard in which illness or injury incurred is unlikely to cause death or serious physical harm, bu
What fractions add up to a whole
Music Help! Check my answers! Even though you can't hear #5, based on the way they're notated and from what I heard, I think that the answer is C. As for #2, I
What is 4 4/3 in ratical form
Sam has taxable income of $350,000 dollars. Sam's nephew Adam has taxable income of $3,500. What federal income tax rate applies to the first taxable dollar of
Suppose from the first step of candy bar manufacture (formation of nougat) to the final step (packaging) each candy bar spends exactly 1.25 hours in the process
For an object moving with constant negative acceleration, draw the following: a. a graph of position vs. time b. a graph of velocity vs. time For both graphs, a
What is the simplest form of (-3x^3y^2)(5xy^-1)
Which organism on the food chain is a carnivore? fungus grass grasshopper spider