misalvarez100 misalvarez100
  • 04-05-2020
  • Mathematics
contestada

María bought five apples for 20 cents each, she also bought three pounds of bananas for 25 cents per pound. How much did she spend ?

Respuesta :

sdkircee10 sdkircee10
  • 04-05-2020

Answer:

She spend $2.00.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Find the value of X round your number to the nearest tenths Explain it please
C. Describe ONE factor that led to the development of the urbal model above as an urban landscape in North America.
Is it okay if i can't show my true emotions in front of my parents
Mi Abuela descansa en el Pueblo caul Es el sujeto
Help me please 4 questions 50 points this is due today
Carter explains that one of the challenges his generation faces is that they are misunderstood and underappreciatedWrite a response in which you present informa
What value of x makes this inequality true? x - 16 < 43
the root of sweet potato is modified in the form of tuber why​
10.A 600 kg great white shark is lurking below an observation cage. His movement is being studied from a series of motion sensors below the boat. The shark leis
10. Jacinto Corado rented a minivan for 4 days in Tampa, Florida, for $88.00 a day plus $0.20 a mile for all miles over 200. He drove 75, 120, 85, and 140 miles