kimberlylabadie
kimberlylabadie kimberlylabadie
  • 05-05-2020
  • Mathematics
contestada

FIND THE UNIT RATE:

A 40 lb. bag of potatoes cost $24

Respuesta :

rojasadan366
rojasadan366 rojasadan366
  • 05-05-2020
Wdym by unit rate? I’m guessing u divide 40lb by $24
Answer Link

Otras preguntas

Four multiple choice Japanese questions! Help please!
Which is an acid? A.CO is a gas at room temperature and has no odor. B.HCl has a sour taste and gives off protons in water. C.KOH has a bitter taste and accepts
how offten does evidence tamprting happen in teeneesse
What type of character is Cassius? dynamic or static.
How do I answer this question
In a socialist economy, how are the basic problems of scarcity and allocation of limited resources addressed? by production for both need and profit by producti
Karen brought 156 cupcakes to school for the bake sale. She still has 43 cupcakes left. How many cupcakes did Karen not sell?
What type of music was popular in the 1920s?
Which of these is a focused topic for a personal narrative? A. My family's cruise to the mexican riviera B. How i almost drowned parasailing in Puetro Vallarta
(Answer Quickly!!!!) Whats 75% of 160