brownmicaley
brownmicaley brownmicaley
  • 01-06-2020
  • Mathematics
contestada

if I paid 38 dollars for 2800 apples how much would one cost me​

Respuesta :

ella8325 ella8325
  • 01-06-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

Answer Link
Аноним Аноним
  • 01-06-2020

Answer:

$73.68

Step-by-step explanation:

2800 divide by 38 equals 73.68

Answer Link

Otras preguntas

Which part of a neuron is a long, tail-like extension that carries messages out to other cells?.
Can someone tell me what im doing wrong please. Lookbat pic ty. This what I'm getting 3x-5 +145=180 3x=180degrees subtract 145 plus 5 3 divide 30 X=10 ?
Most choices involve _________________, which involves comparing the benefits and costs of choosing a little more or a little less of a good.
es una expresion matematica que une a las constantes y variables mediante una opeacion de multiplicacion que es?
confused, dont know how to do it, need help
I NEED HELP PLEASE HELP ME OUT ILL GIVE YOU EXTRA POINTS
Describe how each of the following processes helps an organism maintain homeostasis. Photosynthesis Cell Division Removing waste Cellular Respiration
Importance of dry foods.​
show steps please ​
What is a disadvantage of a series circuit? A. Electricity can flow through the circuit. B. If one light goes out, the rest go out. C. It contains a battery. D.