1217ainaraasanchezbt 1217ainaraasanchezbt
  • 01-06-2020
  • Mathematics
contestada

A pack of 6 waters costs $5.10. How much does 1 water cost?

Respuesta :

TheAnimeGirl
TheAnimeGirl TheAnimeGirl
  • 01-06-2020

So each bottle of water costs $0.85

look at the attached picture

Hope it will help you..

Ver imagen TheAnimeGirl
Answer Link
billybobbybrown87 billybobbybrown87
  • 01-06-2020

Answer:

85 cents

Step-by-step explanation:

divide 5.10 by 6

Answer Link

Otras preguntas

please help me asap ​
Which of the following inequalities matches the graph? 10 6 -10 Oxs-1 Ox>-1 Oys-1 Oy 2-1
A market vendor sells pawpaws and guavas. In a week the number of pawpaws sold and the number of guavas sold were in the ratio 3:5 respectively. The total numbe
plese help asap!!! .................
I need help ASAP!! Please explain how to solve the problem
What are the differences and similarities between ancient Egyptians and Pre Columbian Americas?
Select the correct answer. Brett is planning to build two new acrylic fish tanks. He wants the rectangular prism-shaped fish tanks to have the same width and vo
Find the volume of this solid.
I need help FAST!!!Make sure you can explain the problem
7. Find HCF of: x'y and ly* 8. Find LCM of 4x - 20 and 6x - 30 9. Factorize Factorize: -m-+ 1 + me 10. Factorize: 4x100 11. Simplify: V18+ va 12. If a = 2, b =