mayliva mayliva
  • 01-06-2020
  • Mathematics
contestada

6th grade math help me ! :D...

6th grade math help me D class=

Respuesta :

jissery11
jissery11 jissery11
  • 01-06-2020

Answer:

$0.20 per bottle of water

Answer Link
yohanna69
yohanna69 yohanna69
  • 01-06-2020

Answer:

$0.20 per bottle of water

Step-by-step explanation:

to know the amount per bottle of water use this equation

 18=$3.60

   1=?

1*3.60/18=$0.20 per bottle of water

Answer Link

Otras preguntas

Which trait will an organism that receives one dominant gene and one recessive gene most likely have?
How to do fractions
What good things did Pope Pius VIII do
If the pressure exerted on a 268 mL sample of hydrogen gas at a constant temperature is increased from 0.6 atm to 0.8 atm, what will be the final volume of the
RAM memory is considered volatile because this memory is erased when the computer is turned off True or False
What phrase does the author use to describe how Tubman convinced the group to continue following her? DO BE MET RE O "she kept painting wondrous word pictures o
n instrument uses a battery that provides 500 J of energy for 1200 seconds. What is the power of the instrument? What do you know? power = ; energy =500 ; time
If f(x) = 3* + 10x and g(x) = 5x - 3, find (f-9)(x)
Two out of 5 jelly beans are green if thd bag contains 135 jell bean how many green jelly beans are in the bag
What impact do painful stories have on readers?