alanapbonilla
alanapbonilla alanapbonilla
  • 02-06-2020
  • Mathematics
contestada

Dan bought four candy bars for a total $24.96. How much did each candy bar cost? Thank you

Respuesta :

4804167154
4804167154 4804167154
  • 02-06-2020

Answer:

Each one is $6.24

Step-by-step explanation:

You have to divide 24.96 by 4

Answer Link

Otras preguntas

A proton beam in an accelerator carries a current of 130 μa. if the beam is incident on a target, how many protons strike the target in a period of 17.0 s?
√121 = 11 how do i solve this
How do electromagnetic waves form?
1. 22 is 11% of what number? I NEED HELP URGENTLY
identify the type of sentence josh and i are meeting for pizza at noon today
at room temperature, the solubility of which solute in water would be most affected by a change in pressure? a. sugar b. carbon dioxide c. potassium nitrate
Which reason best highlights why amendments to the Social Security Act (SSA) were made? Question 16 options: A. the first version excluded (left out) groups o
What are some behavioral effects of being excluded?
What is the strength of the electric field 0.020 m from a 12 µC charge?
What fraction do you divide first in a word problem.