athenacamacho5305 athenacamacho5305
  • 03-06-2020
  • Mathematics
contestada

Anyone know the answer to this please answer asappppo!!

Anyone know the answer to this please answer asappppo class=

Respuesta :

drewuwu221b
drewuwu221b drewuwu221b
  • 03-06-2020

Answer:

The oranges cost $2.00 apiece, and the apples cost $0.50 apiece. Your equation would be 0.5x+2y= price.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

write the next four terms of given ap 1/6 , 1/3, 1/2​
how does a healthy environment help in maintaining happy and prosperous life in long type​
How quickly does the stress response activate when it identifies danger?
What are some advantages of having so many maps available?
help plsss; what is the inverse of f(x) = 5x - 1
Where Is Bith Shah.. Answer me quick plz.
Lizette works in her school’s vegetable garden. Every Tuesday, she pulls weeds for 15 minutes. Weeding seems like a never-ending task. Each time Lizette goes to
A student measures the volume of a substance to be 3.25 mL. Can the student determine the identity of the substance from this measurement? a Yes, because volu
what is y = 3/5x - 1 as an ordered pair?
Why is a writer required to use ONLY present tense verbs in LITERARY response?