brooklynodie84 brooklynodie84
  • 01-07-2020
  • Mathematics
contestada

Which is the better buy? 2-gallon jug of juice for $11.04 22-pint jug of juice for $26.18

Respuesta :

7947789
7947789 7947789
  • 01-07-2020

Answer:

2 gallon jug of juice for $11.04

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

S varies directly as p and q. If p = 2 and q = 4 then S = 47.2. Find the constant of proportionality.
what does cocina mean in spanish
The difference of twelve times a number and nine times a number
based on the map which statement accurately describes geography if Louisianas major cities
a stack of 500 sheets of paper is 1.875 inches tall. Diego guess that each piece of paper and 0.015 inches thick. Explain how you know Diego is incorrect.
Which theory states that the harsh penalties for "lower-class" crimes, such as burglary, can be seen as a means of protecting the privileges of the "haves" from
Mr. Wilson has $3,000 in his bank account. Ms. Nelson has 10 times as much money in her bank account as Mr. Wilson has in his bank account. How much money does
how did the thirteenth and fourteenth amendments extend the civil rights of amricans
Let's write describe that your a grandfather and you visited a zoo what did you do there
What other english colony did settlers come from to settle in the carolina colony?