uz3qr3yr2r uz3qr3yr2r
  • 01-09-2020
  • Mathematics
contestada

It costs $204.00 to buy beef to make 180 burgers. What will the cost be to make 80 burgers?

Respuesta :

coolmanthegreat03
coolmanthegreat03 coolmanthegreat03
  • 01-09-2020

Answer:

It would cost $90.66

Step-by-step explanation:

because 180 dived by 204 equals 1.13 then times that by 80 and there's your answer

Answer Link

Otras preguntas

Explain why adding a “human interest” may make a better photograph
Name the plane represented by the bottom of the box.
Identify the choice that is not associated with the spectrum of hbv disease.
In chapter 96 of The Whale (Moby), how does Melville use the large vessels used to cook down whale blubber into usable oil as an object for wider meditation?
Why electrons are transferred during the course of the reaction between magnesium and oxygen?
The coca-cola company produces diet coke, diet coke with splenda, and coke zero along with a number of other flavors. these products are part of coke's:
Firestone tire and rubber company purchases rubber plantations in africa so that it will have a source of supply for its tire manufacturing plants in akron, ohi
what was the effect of the boston massacre
Classify each number as rational or irrational 1. 11/3 2. √48 3. 6.25 4. 0.01045 5. √16/81 6. √3/16 7. 0.42 8. 16π
Which pair of angles must be supplementary?