rulanyassin0406
rulanyassin0406 rulanyassin0406
  • 01-09-2020
  • Mathematics
contestada

PLS ANSWER FAST!! CORRECT ANSWER GETS BRAINLIEST!!!!

PLS ANSWER FAST CORRECT ANSWER GETS BRAINLIEST class=

Respuesta :

giselleorozco6
giselleorozco6 giselleorozco6
  • 01-09-2020
The price per pound of cinnamon is $5.25/0.75 lb is TRUE

The 0.75 lbs of cinnamon costs $5.25 is TRUE

Cinnamon costs $7 per one pound cannot be determined

5.25 lbs of cinnamon costs .75 is NOT TRUE

The weight per bag of cinnamon is 5.25 is NOT TRUE or CANNOT BE DETERMINED

hope this helped :)
Answer Link

Otras preguntas

infer the meaning of the word using roots and prefix​
please tell me answers I am given you brainliest ​
Equivalent to 4(x+x+7)-2×+8-4 by substituting x=1 and x=2.
un buen narrador oral utiliza varios recursos para acompañar su narración y volverla más interesante para quienes le escucha​
Rachel was on the job for 480 minutes today and took one 10 minute break. How many minutes did she actually work today? Minutes
es un diagrama del Sol porque no se puede cultivar mi café en el norte del país​
Could rlly use help ????!!!!!!??
please help I need to finish this for about 17 points and ill give Brainlest when I can.please answer the picture below and rewrite the false facts about reprod
1. Moon is to night as A star B Jupiter Csun D bright
Given g(x) = -x – 4, solve for x when g(x) = -4.