velazquezp893 velazquezp893
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

6 dollars for 4 cans of tuna
​

Respuesta :

braden9180
braden9180 braden9180
  • 02-10-2020

Answer:

1.5 dollars

Step-by-step explanation:

Each can of tuna would cost $1.50, since you divide 4 into 6, giving you the unit price.

Answer Link

Otras preguntas

During a golf game, the ball is hit forward with 500 N of force using a golf club. According to Newton's Third Law of Motion, what is the force of the golf ball
what is the subject Be sure to lock the door before going to band practice a band b practice c door d (you)
what route did the Aryans take to the Indus valley ? need it for 2day   thankyou
what happens when u soak a slice of apple in milk for 1 week and a slice in gatorade
word: diverge .. what are the stems of this word and some synonyms?
colonists who wanted the king to say in charge
The _______ demanded that Latin American countries keep their financial affairs on order or risk intervention by the United States
3. What is the range of the function: {(1, 3); (3, 5); (5, 7); (7, 9)}? (Points : 4) {1, 3, 5, 7} {1, 3, 5, 7, 9} {1, 9} {3, 5, 7, 9
The WTO represents more than 95% of the world's trade. True or false
is 11/20 greater than a half