ciarnkanode58 ciarnkanode58
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

3 candies cost 90 cents. What is the cost of a candy? Let x be the cost of a candy.

Respuesta :

samwttf samwttf
  • 02-10-2020
one piece of candy costs ¢30 each.
x=.30
Answer Link

Otras preguntas

I did my homework really quickly, so I made lots of mistakes
any two real life examples of IPO process​
HELP PLZ TIME LIMIT ............................
True/False. All members of a food web are equal in abundance and in their relative effects on one another.
Read this outline for an argumentative essay about government. 1. People have different ideas about the role of government. A. The primary purpose of government
Which brutal dictator died on March 5, 1953?
Book information (overriding member methods) Given main() and a base Book class, define a derived class called Encyclopedia. Within the derived Encyclopedia cla
12. An argumentative essay should persuade the reader to see your point and convince them that you have a valid claim ( False Or True
Por qué podemos decir que el desarrollo económico en Europa no es homogéneo?
the price of an item been reduced by 65% the original price was $63