lmacias910
lmacias910 lmacias910
  • 01-11-2020
  • Mathematics
contestada

PLZ HELP ME it's due at 2:45 p.m.

PLZ HELP ME its due at 245 pm class=

Respuesta :

Magzs Magzs
  • 01-11-2020

Answer:

16 uniforms, assuming the mail fee is for the entire order.

Step-by-step explanation:

Money to spend: $475

Cost per uniform: $29

16 uniforms: 16 x 29 = $464

Adding mailing fee: $464 + $6.50 = $469.50 out of $475 total

Answer Link

Otras preguntas

How do the functions of individual cells compare with those of organisms? I NEED HELP! PLEASE!
what is 1/2 + 9/10 + m + n=2?
I need an example of a chemical change involving water.Pleaseeee.
Why did the speaker in “The Wanderer” leave his home? A. His wife died. B. He wanted to go to sea. C. He was a coward in battle. D. His lord died.
What is the product of 36 and 80
-2/5n=-30 n=?     Please help me with my math! 10 PTNS!!
John's age is 4 more than 3 time Mike's age. If their sum is 20, how old are Mike and John?
Which of the following body systems work together to remove the waste products of cellular respiration from cells. A. The digestive and respiratory systems B.
25 tens equal how much ? also what does 63 tens equal?
What did the kingdoms of West Africa have in common?