mecoolmeawesome1
mecoolmeawesome1 mecoolmeawesome1
  • 02-11-2020
  • Mathematics
contestada

Colin paid $3.38 for frozen yogurt, which weighed 8 " # ounces. What is the unit cost (dollars per ounce)?

Respuesta :

jquint7495
jquint7495 jquint7495
  • 02-11-2020

Answer:

0.4

Step-by-step explanation:

Answer Link
Datboifreddy2
Datboifreddy2 Datboifreddy2
  • 02-11-2020

Answer:

The answer would be 0.48

Step-by-step explanation:

If you divide it you will get 0.475 and you round to the nearest hundredth

Answer Link

Otras preguntas

Write five names for 64 .
how many atoms in C9H8O4
Convert 57 mL to its equivalent in L using dimensional analysis
how do you solve: 4 + |k + 1| <15
What is the connection between 2.3 times 6.9 and 6.9 divided by 2.3.
florence has only $420 in her hank account. describe how to find the amount after she writes a check for $590
Give 5 natural examples of unbalanced forces around us. Other than friction.
this gas makes up close to one fourth of the air surrounding earth
work out the parallelogram of base 6cm and height 8cm
how to solve 0.01x+0.07y=0.22 and 0.03x-0.05y=0.14 by substitution