jerryt5 jerryt5
  • 02-11-2020
  • Mathematics
contestada

15 chocolate bars cost 12 dollars Express each phrase as a rate and unit rate.

Respuesta :

ranashahid122 ranashahid122
  • 02-11-2020

Answer:

3

Step-by-step explanation:

I did the assasment

Answer Link

Otras preguntas

What is Food Insecurity?
Hey guys I need ur help with math. Please help
Can someone please help!!!!!
Bumble Company is planning an IPO and management is meeting with their investment bankers to discuss the pricing strategy for this first time offering of the co
Please help I would appreciate it
What figurative language is this ?"And what you said, can’t stop the words from running through my head"A. Hyperbole B. SimileC.AlliterationD.MetaphorE.IdiomF.
A swimmer accelerates from 12 m/s to 13 m/s over 10 s. What is the acceleration? 0.1 m/s² 0.2 m/s² 0.25 m/s² 3 m/s²
The relationship between the cost, , in dollars, of a bottle of Spring Fresh water and the ounces of water, , in a bottle of Spring Fresh water can be modeled b
I DARE YOU ALL TO DO THIS OR ESTIMATE THE TIME THIS WILL TAKE 100 Jumping Jacks 90 Jump Overs 80 Squats 70 Toe Taps 60 Shoulder Taps 50 Lunges (25 on each leg)
FIRST TWO PLEASE, HELP ASAP! THANK YOU SO MUCH I WILL MARK AS BRAINLIEST!!!