willshanique3 willshanique3
  • 02-11-2020
  • Mathematics
contestada

Find the unit rate. $56/25gallons

Respuesta :

laylaschoolemail laylaschoolemail
  • 02-11-2020

Answer:

$2.24 per gallon

Step-by-step explanation:

$56/25gallons=2.24

Answer Link

Otras preguntas

As you do your _____ when considering a business venture, you should consider factors such as financial resources, you special skills, where you live,and what y
Which type of speciation occurs when a physical or chemical sign is required before a species will mate? temporal behavioral hybrid sterility gametic?
I Need help with Number 2 And 4 asap pls
What is the approximate mass of 25 cm3 of silver, if the density is 10.5 g/cm3? a.0.42 g b.2.4 g c.42 g d.260 g
what does the term manifest destiny imply?
Why is gold found in the pure state in nature?
PLEASE HELP ME!!! Participants in a formal discussion use language that is A)conversational B)familiar C)sophisticated D)relaxed.
Which of the following slogans best exemplifies the bandwagon technique? “America has fallen in love with Morning Bran Cereal. Isn’t it time you fall in love to
A class is collecting to recycle.Their goal is to collect 200 ounces of cans the first day3 students each bring in 12.7 ounces of cans,and 4 students each bring
The first step in the industrial recovery of zinc from the zinc sulfide ore is roasting, that is, conversion of ZnS to ZnO by heating: 2ZnS(s)+302(g)- 2ZnO (s)+